Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu 'Piekrītu', jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes.

Pushkin logo Pushkin logo Pushkin logo
Pushkin logo
Pushkin logo

Puškina licejs ir atklāts 1989. gadā. Licejs turpina un attīsta tās Eiropas tradīcijas izglītībā, kurām pamati ielikti, atklājot pirmo liceju Latvijā - Rīgas Ķeizarisko liceju, kā arī Carskoje Selo liceja, kur mācījās izcilais krievu dzejnieks Aleksandrs Puškins, tradīcijas. 

Puškina liceja pamatmērķis ir sagatavot tikumiski un intelektuāli attīstītus, izglītotus Latvijas pilsoņus ar augstu garīgo un radošo potenciālu.

Puškina licejs – mācību iestāde ar agrīno profilizāciju un profesionalizāciju. Sākot ar 8.klasi, liceja audzēkņiem ir iespēja turpināt mācībās kādā no liceja nodaļām:

filoloģijas, žurnālistikas, mākslas zinātņu, psiholoģijas un pedagoģijas, vēstures un filozofijas, juridiskajā, sociālekonomiskajā, medicīnas un bioloģijas, svešvalodu nodaļā.

Licejistiem ir iespēja apgūt angļu, vācu, spāņu, franču, kā arī latīņu valodu.

Padziļināti tiek apgūti šādi mācību priekšmeti:

pamatizglītības mazākumtautību programmā (kods 21011121) – matemātika, krievu valoda;

vispārējās vidējās izglītības humanitārā un sociālā virziena mazākumtautību programmā, cilvēkzinības (kods 31012021) – žurnālistika, pedagoģija, tiesību vēsture, krievu valoda un literatūra;

vispārējās vidējās izglītības humanitārā un sociālā virziena mazākumtautību programmā, valodas (kods 31012021) – angļu, vācu, franču, spāņu valoda;

vispārējās vidējās izglītības matemātikas, dabaszinību un tehnikas virziena mazākumtautību programmā, matemātika un ekonomika (kods 31013021) – matemātika, ekonomika, fizika, ķīmija, bioloģija.

Puškina licejā mācības notiek krievu un latviešu valodā.

Audzēkņi kopā ar pedagogiem darbojas liceja zinātniskajā biedrībā, zinātniski pētnieciskajās laboratorijās, piedalās starptautiskajos izglītības projektos.

Liceja lepnums ir muzejs “Puškins un Baltija”, kā arī Klasiskais teātris, žurnāls “ARS”, meiteņu koris.

Licejā ir augsti kvalificēti pedagogi: 6 zinātņu doktori, 53 zinātņu maģistri.

Daudzi liceja pedagogi par sasniegumiem mācību un audzināšanas darbā ir apbalvoti ar Izglītības un zinātnes ministrijas, Rīgas domes, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atzinības un pateicības rakstiem. Seši pedagogi ir Rīgas Zelta pildspalvas īpašnieki. Liceja direktore G.Voiteka ir Atzinības krusta IV šķiras virsniece.

Valsts svētki 18.11.2016. Apbalvojuma pasniegšanas ceremonija